KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

Strategické plány LEADER

04/05/09

  Ministerstvo zemědělství dnem 9.4.2009 vyhlašuje výsledky hodnocení Strategických plánů Leader místních akčních skupin v rámci opatření IV.1.1 Místní akční skupina v Programu rozvoje venkova ČR 2007-2013. Zasedání hodnotitelské komise pro opatření IV.1.1 Místní akční skupina se uskutečnilo dne 27. března 2009. Hodnotitelská komise doporučila ministrovi zemědělství 32 místních akčních skupin k podpoře z Programu […]

 

Ministerstvo zemědělství dnem 9.4.2009 vyhlašuje výsledky hodnocení Strategických plánů Leader místních akčních skupin v rámci opatření IV.1.1 Místní akční skupina v Programu rozvoje venkova ČR 2007-2013.

Zasedání hodnotitelské komise pro opatření IV.1.1 Místní akční skupina se uskutečnilo dne 27. března 2009. Hodnotitelská komise doporučila ministrovi zemědělství 32 místních akčních skupin k podpoře z Programu rozvoje venkova ČR 2007-2013. Ministr zemědělství dne 8. dubna 2009 potvrdil závěry hodnotitelské komise a schválil 32 místních akčních skupin. Jejich seznam, ve kterém jsou místní akční skupiny seřazeny sestupně podle počtu dosažených bodů, je součástí této zprávy.

Vzhledem k důležitosti využití a aplikace metody Leader, která je zdůrazňována i na mnoha fórech v rámci Evropské unie, navrhl ministr zemědělství zazávazkovat dalších 32 místních akčních skupin (MAS) v pořadí, jak byly obodovány hodnotitelskou komisí. Tento krok umožní lépe pokrýt poptávku místních akčních skupin po podpoře jejich aktivit, které jsou velmi důležité pro plnohodnotný život ve venkovských oblastech. Bude také zajištěno rovnoměrné pokrytí území České republiky místními akčními skupinami a podpoří se tak udržení a rozvoj komunální spolupráce a života na venkově.

Seznam vybraných MAS                           Dalších 32 MAS                            Neschválené žádosti

Tisková zpráva

Zařazeno v Ekonomika a politika