KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

KIS JMK »

KIS JMK

Hlavní portál

Témata

O nás Zpravodaj KIS Jmk
19/11/21

Informační kampaň Státní veterinární správy (SVS) zaměřené na boj s africkým morem prasat (AMP)

Informační kampaň Státní veterinární správy (SVS) zaměřené na boj s africkým morem prasat (AMP) ve formě letáků s QR kódy.

Co naše evropské oči nevidí, to klima na planetě nebolí

Téměř dvoutýdenní klimatická konference OSN, označovaná jako Summit COP 26, je za námi. Máme nový „klimatický pakt“, ambicióznější cíle, jako třeba snížení emisí skleníkových plynů o dalších 20 % oproti původním závazkům, ale také mnoho nedořešených problémů a nezodpovězených otázek

04/11/21

Přehled zaregistrovaných Žádostí o dotaci 13. kola příjmu žádostí Programu rozvoje venkova

Přehled zaregistrovaných Žádostí o dotaci 13. kola příjmu žádostí Programu rozvoje venkova

Informace z jednání představenstva ze dne 20.10.2021

Šesté letošní jednání Agrární komory ČR se uskutečnilo 20. října 2021 na pozvání a v prostorách Českomoravské společnosti chovatelů, a.s. v Hradištku.

03/11/21

Domácí chovy převažují, žijí v nich dvě třetiny hus

Svatomartinské oslavy znamenají pro tuzemské chovatele hus vrchol sezony a také hlavní zdroj jejich příjmů. Husa je sezonní drůbež, jatečnou zralost mají převážně v druhé polovině roku. Většinu produkce tak prodají chovatelé před svátkem sv. Martina a během vánočních svátků.

Budoucnost živočišné výroby? Energeticky soběstačná farma

Zemědělství je stejně jako ostatní obory lidské činnosti závislé na stabilních dodávkách energií. Moderní živočišná výroba dokáže zužitkovat odpady ze své produkce a zajistit energie nejenom pro svůj provoz. Chovy prasat a skotu na maso i mléko jsou tak méně energeticky náročné a zároveň stále zajišťují přirozené hnojivo pro zemědělské pozemky a pěstování rostlinných plodin.

Zařazeno v Aktuality, KIS JMK

Ministr zemědělství: Navýšení kofinancování Společné zemědělské politiky je nezbytné pro udržení potravinové soběstačnosti

Dohoda na míře kofinancování z národního rozpočtu pro II. pilíř SZP, tedy pro rozvoj venkova, je nejdůležitější pro dokončení Strategického plánu Společné zemědělské politiky (SZP)

18/06/21

Pokračuje 12. ročník soutěže Regionální potravina, nominace už mají i výrobky v Jihomoravském kraji

I na jihu Moravy byl o soutěž Regionální potravina velký zájem. Ministerstvo zemědělství ve spolupráci se Státním zemědělským intervenčním fondem, Regionální agrární komorou a spolu s ostatními hodnotiteli vyhlásili v každé z devíti kategorií jednoho vítěze. Do soutěže se zapojilo 41 výrobců, kteří dohromady přihlásili 138 výrobků.

21/05/21
08/03/21

Webinář – Systémy včasné výstrahy před dopady počasí

Webinář dne 22.03.2021 na téma Systémy včasné výstrahy před dopady počasí