KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

Lesy ČR hned první den podepsaly 7 smluv na práce v lesích pro rok 2011

21/12/10
Kateřina Patočková

Jednoroční tendr Lesů ČR na práce v lesích v roce 2011, vyhlášený v září letošního roku, jde do finále.

TISKOVÁ ZPRÁVA

Lesy ČR hned první den podepsalyy 7 smluv na práce v lesích pro rok 2011, ve všech případech se jednalo o firmy z prvních míst s nejvyšší cenovou nabídkou.

Hradec Králové, 17. prosince 2010 – Jednoroční tendr Lesů ČR na práce v lesích 2011, vyhlášená v září letošního roku, jde do finále. Dnešek je prvním dnem, kdy mohou Lesy ČR začít podepisovat smlouvy s vítězi tendrů pro jednotlivé části veřejné zakázky na provádění lesnických činností s prodejem dříví "při pni" na rok 2011.

Z celkového počtu 108 smluvních územních jednotek (SÚJ) byly již první den, kdy bylo možné smluvní vztah uzavřít, podepsány smlouvy na sedmi SÚJ se čtyřmi lesnickými firmami. Ve všech sedmi případech se jedná o skutečné vítěze veřejných zakázek, tedy firmy, které podaly nejvyšší cenovou nabídku a umístily se na prvním místě. Další vítězové vyjádřili připravenost k podpisu smluv hned začátkem příštího týdne.

Na většině SÚJ bude možné s vítězi tendrů smlouvy podepsat do konce letošního roku.

dosavadní vývoj tendrů je tak zcela v souladu s původním předpokladem LČR o průběhu zakázky.

Vzhledem k tomu, že veřejná zakázka dosud není uzavřena, nelze, s ohledem na její další průběh, poskytovat další podrobnější informace.

 

Kontakty:

Zdeněk Boublík

Tiskový mluvčí Lesů ČR

Tel.: +420 724 813 301, E-mail: Boublik@lesycr.cz

 

Zařazeno v Lesnictví