KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

19 produktů získalo nově značku KLASA

31/10/14

Celkem 19 produktů získalo nově značku kvality KLASA hodnotit známkou: článek hodnocen: 1x výsledná známka: 3 článek zobrazen: 30 lidem  Praha 30. října 2014 – Během léta a raného podzimu bylo oceněno 19 výrobků od 7 producentů. Mezi KLASA produkty se zařadily například čerstvé žampiony hnědé od firmy FUNGHI CZ nebo vynikající 100% ovocné pyré […]

Celkem 19 produktů získalo nově značku kvality KLASA

hodnotit známkou:
 hodnot známkou 1  hodnot známkou 2  hodnot známkou 3  hodnot známkou 4  hodnot známkou 5

článek hodnocen: 1x výsledná známka: 3

článek zobrazen: 30 lidem 

Praha 30. října 2014 – Během léta a raného podzimu bylo oceněno 19 výrobků od 7 producentů. Mezi KLASA produkty se zařadily například čerstvé žampiony hnědé od firmy FUNGHI CZ nebo vynikající 100% ovocné pyré pod značkou Ovocňák od společnosti TOKO AGRI. Dosavadní nabídku oceněných Strážnických brambůrek rozšířil výrobce Petr Hobža o nesolenou variantu. Značku kvality KLASA uděluje ministr zemědělství pouze prověřeným výrobkům, které splní přísné kvalitativní a legislativní požadavky. V současné době je touto značkou oceněno 1 163 výrobků od 227 výrobců.

Oceněnými výrobky jsou:

Strážnické brambůrky nesolené
Výrobce: Petr Hobža
Strážnické brambůrky nesolené byly vyvinuty podle požadavků zákazníků jako produkt, který splňuje chuťové vlastnosti pravých smažených brambůrků s nízkým obsahem soli, a může být tedy konzumován i mladší generací. Výrobek se těší oblíbenosti u spotřebitelů a je vyhledávaným produktem této společnosti.
Společnost Petr Hobža byla založena již v roce 1988. Jedná se o rodinnou firmu, která se zaměřuje na výrobu klasických bramborových lupínků nejvyšší kvality. Tato společnost se řídí mottem „Nejsme chipsy, jsme brambůrky“.

Krůtí krky, Krůtí prsní řízek, Krůtí horní stehno, Krůtí spodní stehno, Krůtí křídlo bez špičky
Výrobce: Zelenka s.r.o.
Krůtí prsní i stehenní svalovina je šťavnatá a velmi vhodná k pečení či dušení. Vyhledávanou surovinou pro přípravu polévek jsou krůtí křídla a krky. Krůtí maso má vysoký podíl bílkovin a minimální obsah tuků oproti ostatním druhům masa na našem trhu. Je tedy z hlediska zdraví velice kvalitní a ideální pro dietní kuchyni.
Jediným producentem krůtího masa v České republice je společnost Zelenka, která krůty chová, poráží a rovněž zpracovává. Tento rodinný podnik na jižní Moravě se zabývá chovem krůt již od roku 1994. Veškeré zpracování masa probíhá ve vlastním provozu v Židlochovicích.

Zátkovy vaječné těstoviny – zavářkové tvary, přílohové tvary, dlouhé tvary
Výrobce: Europasta SE
V roce 1884 byla založena první těstárna v České republice, kde bratři Zátkové začali vyrábět vaječné těstoviny pod touto značkou. Pro výrobu těchto těstovin je použita pouze kvalitní mouka umletá ve vlastním mlýně z české pšenice, jejíž každá dodávka projde přísnou kontrolou kvality. Na regálech můžete najít různé tvary těstovin jako například drobení, abeceda, vlasové nudle, hvězdičky, vřetena, penne, mušle, široké nudle a nejprodávanější tvary kolínka a fleky.
Europasta SE je největším výrobcem těstovin v České republice, mimo značky Zátkových vaječných těstovin vyrábí také semolinové těstoviny pod značkou Adriana a bezvaječné Rosické těstoviny, které jsou rovněž oceněny značkou Klasa.

Žampion hnědý
Výrobce: FUNGHI CZ, a.s.
Oceněný výrobek žampion hnědý je původem z České republiky, konkrétně z Moravského Kravařska. Je specifický svou hřibovou vůní, chutí i krémovým zbarvením, pěstuje se bez agrochemií a pesticidů. Skvěle se hodí jako přísada do zeleninových salátů či ozdobných příloh v syrovém stavu.
Produkce FUNGHI CZ od založení nepřetržitě stoupá. Cílem společnosti je plně využít svého, ve střední Evropě nebývalého, technického a technologického potenciálu a celoročně rovnoměrně produkovat velká množství čerstvých hub vynikající kvality.

Crispy pillows s vanilkovou příchutí
Výrobce: POEX Velké Meziříčí, a.s.
Oceněný výrobek Peřinky s vanilkovou příchutí je vhodnou alternativou zdravé snídaně pro všechny věkové kategorie, lze jej ale také využívat jako chutnou svačinku během celého dne na cestách nebo v zaměstnání. Jedná se o extrudovaný výrobek, jehož přidanou hodnotou je bezlepkovost, čímž je vhodný pro osoby trpící celiakií a alergií na lepek.
Společnost POEX Velké Meziříčí byla založena v roce 1993. Od svého vzniku se zabývá především výrobou extrudovaných a cereálních produktů, balením suchých plodů a jejich dražováním neboli obalováním do čokolád.

Ovocňák pyré 100% Jablko, Jablko – broskev, Jablko – višeň, Jablko – hruška, Jablko – černá jeřabina, Jablko – jahoda, Jablko – rakytník
Výrobce: TOKO AGRI a.s.
100% ovocné pyré Ovocňák je vyrobeno z pečlivě vybraného, kvalitního ovoce, které je před zpracováním ručně tříděno a pečlivě kontrolováno. Pyré Ovocňák obsahuje pouze přirozeně se vyskytující cukry bez konzervantů.
Firma TOKO AGRI funguje již od roku 1990. Primárně se zaměřuje na obchod se zemědělskou technikou. V roce 2011 se však zrodila myšlenka na výrobu čistého ovocného moštu a společnost začala vyrábět 100% šťávu z ovoce a zeleniny pod obchodní značkou Ovocňák.

DENUTS pekanový ořech
Výrobce: NUTREND D.S., a.s.
Oceněný výrobek DENUTS pekanový ořech je novinkou mezi oříškovými tyčinkami této firmy. Produkt, který je vhodný pro bezlepkovou dietu, je vyroben bez použití konzervačních látek a barviv. Společnost NUTREND je předním českým výrobcem sportovních doplňků a potravin pro aktivní životní styl. Společnost v tomto oboru podniká již více než 20 let. Kvalitu výrobků potvrzují nejen profesionální sportovci, ale i Český a Slovenský olympijský výbor a Antidopingový výbor ČR.

Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky. Logo KLASA slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu při rozeznání výjimečně kvalitních produktů v porovnání s běžně dostupnými potravinami. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech celkem 1 163 produktů od 227 českých a moravských výrobců. Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů jsou dostupné na stránkách www.eklasa.cz.

zdroj: Státní zemědělský intervenční fond »

Zařazeno v Obchodní sektor