KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

Ministerstvo zemědělství připravilo národní dotace pro zemědělce a venkov na příští rok – 1.57 miliardy korun

02/12/14

  Ministerstvo zemědělství připravilo národní dotace pro zemědělce a venkov na příští rok. Dostanou 1,57 miliardy korun Tisková zpráva MZe ze dne 2. 12. 2014. v:* {behavior:url(#default#VML);} o:* {behavior:url(#default#VML);} w:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);}Vláda schválila národní dotační programy na rok 2015, které předložil ministr zemědělství Marian Jurečka. Na podporu zemědělství a venkova je připraveno přibližně 1,57 […]

 

Ministerstvo zemědělství připravilo národní dotace pro zemědělce a venkov na příští rok. Dostanou 1,57 miliardy korun
Tisková zpráva MZe ze dne 2. 12. 2014.

v:* {behavior:url(#default#VML);}
o:* {behavior:url(#default#VML);}
w:* {behavior:url(#default#VML);}
.shape {behavior:url(#default#VML);}Vláda schválila národní dotační programy na rok 2015, které předložil ministr zemědělství Marian Jurečka. Na podporu zemědělství a venkova je připraveno přibližně 1,57 miliardy korun. Peníze půjdou zejména do živočišné výroby. Struktura programů je podobná jako v minulých letech, nově bude spuštěný program Udržování a obnova kulturního dědictví venkova.

Programy na příští rok, které budou hrazeny ze státního rozpočtu, poskytnou zemědělcům peníze například na šlechtění hospodářských zvířat, na boj proti nakažlivým chorobám v chovech, na rozvoj včelařství nebo na restrukturalizaci ovocných sadů.

„Rozsah národních dotačních programů odpovídá možnostem rozpočtu Ministerstva zemědělství. Více než jednu miliardu korun směřujeme do živočišné výroby, která je důležitá kvůli udržení pracovních míst na venkově a zároveň je perspektivním odvětvím výroby s vysokou přidanou hodnotou. Ostatní sektory ale také nepřijdou zkrátka,“ řekl ministr Marian Jurečka.

Rostlinnou výrobu podpoří národní rozpočet částkou 217 milionů korun, potravinářství pak 156 miliony. Na ostatní aktivity půjde 161 milionů korun. Nově připravený program Udržování a obnova kulturního dědictví venkova si klade za cíl pečovat o kulturní stavby a prvky, které neslouží přímo k osobnímu užívání nebo k podnikání, ale jejich úpravou nebo rekonstrukcí bude podpořen rozvoj venkova a turistický ruch.

Hynek Jordán
ředitel Odboru komunikace MZe

Příloha: Programy a výše dotací
 


 

http://eagri.cz/public/web/mze/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2014_ministerstvo-zemedelstvi-pripravilo-1.html