KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

VOC Modré hory na Festivalu frankovek a rosé vín v Bratislavě

28/05/15

VOC Modré hory na Festivalu frankovek a rosé vín v Bratislavě 27. 5. 2015 07:49 Vinaři ze spolku VOC Modré hory si odvezli celkem 12 medailí z jubilejního X. Mezinárodního festivalu Frankovky modré a růžových vín v Bratislavě. Nejvyšší ocenění – zlatou medaili – získalo Rodinné vinařství Jedlička z Bořetic za ledové víno Frankovka 2011. […]

VOC Modré hory na Festivalu frankovek a rosé vín v Bratislavě

27. 5. 2015 07:49

Vinaři ze spolku VOC Modré hory si odvezli celkem 12 medailí z jubilejního X. Mezinárodního festivalu Frankovky modré a růžových vín v Bratislavě. Nejvyšší ocenění – zlatou medaili – získalo Rodinné vinařství Jedlička z Bořetic za ledové víno Frankovka 2011.

 

Za VOC Modré Hory se tohoto festivalu zúčastnilo 5 vinařství a odvezlo si jednu zlatou, osm stříbrných a tři bronzové medaile. V konkurenci 150 vzorků vín se opět potvrdil fakt, že červená vína a vína rosé z oblasti Modrých hor mají úspěch a nemusí se bát konkurence a srovnání na trhu vín.

VOC Modré hory má možnost zatříďovat vína ze 3 odrůd révy vinné, a to právě Frankovku, Svatovavřinecké a Modrý Portugal, a rosé z Frankovky a Svatovavřineckého. Účastí na X. mezinárodním festivalu Frankovky modre a růžových vín, který se konal 16.4.2015 v Bratislavě, dává možnost představit vína VOC Modrých hor i na sousedním Slovensku a oslovit tak další příznivce vín originální certifikace.

Celkové výsledky festivalu je možné najít na www.villavinoraca.sk

Kontakt pro média: Pavla Škrabalová, pavla@vocmodrehory.cz , tel 734477561

Celkové výsledky vín za ČR jsou uvedeny v přiložené tiskové zprávě


Zařazeno v Aktuality, Příspěvky