KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

Ministr zemědělství Jurečka: Veletrh Techagro a další odborné výstavy jsou vhodným místem pro diskuzi o českém zemědělství

13/04/16
Kateřina Patočková

Ministr zemědělství Jurečka: Veletrh Techagro a další odborné výstavy jsou vhodným místem pro diskuzi o českém zemědělství 4.4.2016 – Za prestižní akci České republiky, českého zemědělství a potravinářství považuje ministr zemědělství Marian Jurečka veletrh Techagro. Ten se spolu s veletrhy lesnictví a myslivosti Silva Regina, o výživě a chovu zvířat Animal Vetex a výstavou Biomasa, […]

Ministr zemědělství Jurečka: Veletrh Techagro a další odborné výstavy jsou vhodným místem pro diskuzi o českém zemědělství

4.4.2016 – Za prestižní akci České republiky, českého zemědělství a potravinářství považuje ministr zemědělství Marian Jurečka veletrh Techagro. Ten se spolu s veletrhy lesnictví a myslivosti Silva Regina, o výživě a chovu zvířat Animal Vetex a výstavou Biomasa, do 7. dubna koná na brněnském výstavišti. Jde o letošní největší veletrh zemědělské techniky v Evropě.

„Veletrhy Techagro, Silva Regina, Animal Vetex a Biomasa pokrývají téměř celý agrární sektor. Jsou vhodným místem pro diskuzi o českém zemědělství. Účastníci veletrhů mají možnost se seznámit například s novými technologiemi, které mohou přispět k tomu, abychom byli konkurenceschopnější a ohleduplnější k životnímu prostředí. Zemědělci neprožívají právě ideální období, ale chci je ujistit, že tento obor má perspektivu a že stát se k nim neotočí zády,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.
Pozitivně ministr vnímá posílení proexportních aktivit a to, že se podařilo zajistit účastníky z Moldávie, Běloruska, Ázerbájdžánu a z afrických zemí. „Je to totiž možnost, jak rozšířit potenciální okruh obchodních partnerů. Početné skupiny vystavovatelů přijely z Maďarska či z Itálie, poprvé se účastní i zástupci z Koreje. České firmy tak tady v Brně mají mnoho příležitostí získat kontakty,“ uvedl ministr Jurečka.
Ministerstvo zemědělství se letos představuje na ploše 100 metrů čtverečních. Na jednom místě zájemci získají informace z oblasti zemědělství, ale zároveň od zástupců České exportní banky, Podpůrného a garančního a lesnického fondu nebo Exportní garanční a pojišťovací společnosti. Odborníci Ministerstva zemědělství a resortních organizací zodpoví návštěvníkům dotazy týkající se například Programu rozvoje venkova, lesního hospodářství, živočišných komodit, výzkumu, poradenství, ochrany zvířat, bezpečnosti potravin a ekologického zemědělství.  
Letošního veletrhu Techagro se zúčastní rekordních 777 vystavovatelů ze 40 zemí, obsazená výstavní plocha se oproti minulému ročníku zvýšila na celkových 86 000 metrů čtverečních. Pořadatelé očekávají návštěvnost přes 100 000 osob.

 

Tiskové oddělení Ministerstva zemědělství

zdroj: Ministerstvo zemědělství ČR »

Zařazeno v Zemědělství