KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

Podnikatelé ze západní Afriky mají zájem o českou zemědělskou techniku i know-how v živočišné výrobě

01/07/16
Kateřina Patočková

Podnikatelé ze západní Afriky mají zájem o českou zemědělskou techniku i know-how v živočišné výrobě 29.6.2016 – V první polovině června navštívili ČR dvě podnikatelské delegace ze západní Afriky. Zástupci ghanského a nigerijského soukromého sektoru měli zájem o předvedení české zemědělské techniky i referenční projekty posklizňových linek a potravinářských technologií. Svou produkci jim prezentovala desítka […]

Podnikatelé ze západní Afriky mají zájem o českou zemědělskou techniku i know-how v živočišné výrobě

29.6.2016 – V první polovině června navštívili ČR dvě podnikatelské delegace ze západní Afriky. Zástupci ghanského a nigerijského soukromého sektoru měli zájem o předvedení české zemědělské techniky i referenční projekty posklizňových linek a potravinářských technologií. Svou produkci jim prezentovala desítka českých výrobců techniky, technologií, ale také genetiky skotu.

Ačkoliv jejich cílem bylo v ČR objevit předně techniku a technologie, velmi je zaujala obecná úroveň českého zemědělství a možnost sdílení know-how především v oblasti živočišné výroby. Afričtí podnikatelé absolvovali také jednání na Ministerstvu zemědělství, kde představili své projekty a obchodní a investiční potenciál jejich států. V případě Ghany je vysoká poptávka po zlepšení živočišné výroby, zemědělské technice, technologiích na zpracování ovoce, zeleniny, produkci cukru a oleje, ale také produkci a zpracování dřeva. Zástupci nigerijského soukromého sektoru uvedli, že velký potenciál mají farmy s rostlinnou i živočišnou výrobou nebo produkce a zpracování jedlého oleje, s jehož nedostatkem se země aktuálně potýká. Hosté ze západní Afriky se shodli, že česká produkce má v jejich regionu svou tradici a dobré jméno, i proto zde vidí široký prostor pro obchodní i investiční spolupráci.

zdroj: Ministerstvo zemědělství ČR »

Zařazeno v Zemědělství