KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

Dohoda CETA: zahájení prozatímního provádění 21.9.2017

19/07/17
Kateřina Patočková

Dohoda CETA: zahájení prozatímního provádění 21.9.2017 Rádi bychom Vás informovali, že na základě dohody Evropské komise a kanadské vlády bylo určeno datum zahájení prozatímního provádění Komplexní hospodářské a obchodní dohody mezi EU a Kanadou (CETA), a to na 21. září 2017. Od tohoto data bude prováděna v celém rozsahu s výjimkou ustanovení jmenovaných v rozhodnutí […]

Dohoda CETA: zahájení prozatímního provádění 21.9.2017

Rádi bychom Vás informovali, že na základě dohody Evropské komise a kanadské vlády bylo určeno datum zahájení prozatímního provádění Komplexní hospodářské a obchodní dohody mezi EU a Kanadou (CETA), a to na 21. září 2017.

Od tohoto data bude prováděna v celém rozsahu s výjimkou ustanovení jmenovaných v rozhodnutí Rady o prozatímním provádění (k nahlédnutí zde). Znamená to, že tímto datem bude např. odstraněno 98 % cel na výrobky a u dalších položek začnou běžet příslušná přechodná období. Uvolní se také přístup na trh služeb, pravidla pro mobilitu či přístup na trh veřejných zakázek.

Dovolujeme si také upozornit, že podmínkou pro preferenční zacházení vývozce je registrace v systému REX, jež je možná online nebo u místně příslušného celního úřadu. Bližší informace k „Registrovanému vývozci“ jsou k nalezení (zde).

Více informací o dohodě CETA naleznete na stránkách www.businessinfo.cz/ceta. Na stránkách je také kontaktní formulář, na který je možné odkazovat s případnými dotazy z řad podnikatelské či jiné veřejnosti. Zároveň se také můžete obracet přímo na pelant@mpo.cz a fortova@mpo.cz.

 
Lenka Fořtová
oddělení Amerik / Sekce Evropské unie a zahraničního obchodu
T +420 224 85 26 54
Politických vězňů 20, 112 49 Praha 1
www.businessinfo.cz/ttip
www.businessinfo.cz/ceta 

 

Zdroj: www.mpo.cz

Zařazeno v Legislativa ČR