KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond vede Vladimír Eck

05/11/18
Kateřina Patočková

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond vede Vladimír Eck 2.11.2018 – Tisková zpráva – Novým předsedou představenstva Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu, a.s. (PGRLF) se stal Vladimír Eck. Dnes o tom rozhodlo představenstvo PGRLF. Dosavadnímu šéfovi fondu Zdeňku Nekulovi, který byl ve funkci od listopadu 2015, skončilo funkční období. Vladimír Eck je […]

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond vede Vladimír Eck

2.11.2018 – Tisková zpráva – Novým předsedou představenstva Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu, a.s. (PGRLF) se stal Vladimír Eck. Dnes o tom rozhodlo představenstvo PGRLF. Dosavadnímu šéfovi fondu Zdeňku Nekulovi, který byl ve funkci od listopadu 2015, skončilo funkční období.

Vladimír Eck je absolventem České zemědělské univerzity v Praze. Pracoval na Ministerstvu zemědělství a na Státním zemědělském intervenčním fondu, expertní poradenství poskytoval též ministerstvu zemědělství na Slovensku a v Chorvatsku.

Hlavní činností PGRLF je poskytování podpory zemědělské veřejnosti formou dotací úroků z komerčních úvěrů, finanční podporou pojištění, poskytováním záruk, půjček a úvěrů, a to v široké škále programů napomáhajících zvyšovat konkurenceschopnost českého zemědělství.

Z hlediska právní formy je PGRLF akciovou společností, ve které 100 % akcií vlastní Česká republika. Práva jediného akcionáře zajišťuje Ministerstvo zemědělství.

 

Vojtěch Bílý

tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

 

Zdroj: Ministerstvo zemědělství ČR

 

Zařazeno v Zemědělství