KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

Upozornění ČSÚ na zápisy do nepravých registrů ekonomických subjektů

22/03/10

  Upozornění ČSÚ na zápisy do nepravých registrů ekonomických subjektů Český statistický úřad (ČSÚ) v minulých dnech obdržel informace, že některé podnikatelské subjekty dostávají od soukromých společností nabídky k „registraci nově vzniklého podnikatelského subjektu“, přičemž je v hlavičce zasílaného formuláře uveden Registr ekonomických subjektů. Zasílaný formulář je stylizován do podoby nápadně připomínající oficiální výpis ČSÚ […]

 

Upozornění ČSÚ na zápisy do nepravých registrů ekonomických subjektů
Český statistický úřad (ČSÚ) v minulých dnech obdržel informace, že některé podnikatelské subjekty dostávají od soukromých společností nabídky k „registraci nově vzniklého podnikatelského subjektu“, přičemž je v hlavičce zasílaného formuláře uveden Registr ekonomických subjektů.
Zasílaný formulář je stylizován do podoby nápadně připomínající oficiální výpis ČSÚ z registru ekonomických subjektů včetně použitého typu písma.
Tyto nabídky jsou zpravidla vázány smlouvou a požadují po oslovených firmách poplatky v řádu až desítek tisíc korun.
Tyto nabídky však nemají nic společného s Registrem ekonomických subjektů, zřízeným podle zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, jehož vedením je pověřen ČSÚ.
Český statistický úřad prohlašuje, že s žádnými soukromými firmami, které za úplatu nabízejí zápis do registru podnikatelských nebo ekonomických subjektů, nemá nic společného. Veškeré nové a změnové zápisy do Registru ekonomických subjektů, vedeného ČSÚ podle citovaného zákona, jsou prováděny bezplatně.
Zákon č. 89/1995 o statistické službě si můžete ověřit na webových stránkách ČSÚ: http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/zakon_o_statni_statisticke_sluzbe .
 
Zdroj: ČSÚ

Zařazeno v Nezařazené