KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

V Jihomoravském kraji se soutěžilo o značku Regionální potravina

28/05/15

V Jihomoravském kraji se soutěžilo o značku Regionální potravina 26.5.2015 Tisková zpráva – (Brno 26. května 2015) Celkem 9 výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi z Jihomoravského kraje ocenila odborná komise soutěže Regionální potravina 2015. O tuto značku, která je zárukou místního regionálního původu, se letos ucházelo 129 produktů od 38 výrobců. O logo […]

V Jihomoravském kraji se soutěžilo o značku Regionální potravina

26.5.2015

Tisková zpráva – (Brno 26. května 2015) Celkem 9 výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi z Jihomoravského kraje ocenila odborná komise soutěže Regionální potravina 2015. O tuto značku, která je zárukou místního regionálního původu, se letos ucházelo 129 produktů od 38 výrobců. O logo soutěžily v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení mělo 35 výrobků v kategorii Pekařských výrobků, včetně těstovin.

Výrobky hodnotily dvě osmičlenné komise tvořené zástupci Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR.

Podle slov regionálního koordinátora Ing. Jaromíra Musila, Ph.D., ředitele Regionální agrární komory Jihomoravského kraje: „…je potěšitelné, že v celé historii soutěže patří počet soutěžících firem a počet soutěžících vzorků v Jihomoravském kraji k jedněm z nejvyšších v ČR. Stejně potěšitelné je zjištění, že jsou firmy, které se zúčastnily všech ročníků soutěže a svoji účast v ní hodnotí pozitivně i z hlediska propagace firmy.“

K udělení značky Regionální potravina Jihomoravského kraje 2015 navrhla hodnotitelská komise 9 výrobků z následujících kategorií:

Kategorie Oceněný výrobek a výrobce
1. Masné výrobky tepelně
opracované včetně uzených mas
Uzená paštika
Jan Bubla
2. Masné výrobky trvanlivé Královská klobása
Janíček & Čupa, výroba speciálních uzenin s.r.o.
3. Sýry včetně tvarohu Čerstvý sýr přírodní
Lenka Klíčová
4. Mléčné výrobky ostatní Syrové kravské mléko
ZEPO Bořitov, družstvo
5. Pekařské výrobky
včetně těstovin
Koláč velký
ZEMSPOL a.s. Sloup
6. Cukrářské výrobky
včetně cukrovinek
Karamelový větrník
Lenka Svobodová
7. Alkoholické a nealkoholické
nápoje
Jablečný mošt 5 litrů Jonagored
ZEAS Lysice, a.s.
8. Ovoce a zelenina
v čerstvé nebo zpracované formě
Meruňkový kompot
Horňácká farma s.r.o.
9. Ostatní Pstruh duhový
S.M.K., a.s.

Soutěž Regionální potravina je projektem ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. V současné době značku nosí 475 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Podrobné informace o soutěži můžete najít na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

Kontakt na regionálního koordinátora soutěže:

Ing. Jaromír Musil, Ph.D. – Regionální agrární komora Jihomoravského kraje (RAK Jmk)
Mobil: +420 607 612 772
E-mail: rak@rakjmcz, kis@kisjmcz, rakkisjmk@centrumcz