KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

Přihlaste svou farmu do nového ročníku – Poznej svého farmáře

16/11/15

 Přihlaste svou farmu do projektu a propagujte tak nejen své hospodářství, ale i spotřebu regionálních potravin!

Přihlaste svou farmu do nového ročníku projektu – Poznej svého farmáře

6.11.2015 – Hospodaříte na vlastní farmě a máte vlastní výrobu s finálními produkty jako maso, sýry, zelenina atd.? Přihlaste svou farmu do projektu a propagujte tak nejen své hospodářství, ale i spotřebu regionálních potravin!

Ministerstvo zemědělství hledá pro další ročník úspěšného projektu Poznej svého farmáře majitele menších farem s vlastní produkcí, kteří by se chtěli zapojit do podpory menších farem a kvalitních potravin.

V rámci projektu se uskuteční v každém kraji, tedy na 13ti místech půldenní setkání se zábavným programem, ochutnávkami a farmářským trhem pro veřejnost. Proběhne na vybraných farmách a přizváni budou i farmáři z okolí.

Po velmi úspěšném ročníku 2015, hledáme farmáře pro již 3. ročník. Dejte svým potenciálním zákazníkům vědět, že tu jste a nabízíte kvalitní produkty!

Celou akci včetně propagace, stejně jako finanční kompenzaci pro hostitelskou farmu, zajišťuje Ministerstvo zemědělství.

Zaujala Vás naše nabídka a chcete se stát součástí projektu?

Výborně, kontaktujte nás na poznejfarmare@mze.cz. Uzávěrka přihlášek je 30. 11. 2015.

Blíže o projektu:

Celý projekt pořádá a hradí Ministerstvo zemědělství. Je určen na podporu malých, často začínajících zemědělců, kteří nemají dostatek prostředků na vlastní prezentaci. Veřejnost pak dostává kompletní informaci o producentech, nabízejících prodej přímo ze dvora, ve svém blízkém okolí.

V průběhu května – září 2015 proběhlo 13 akcí na malých farmách ve všech krajích ČR. Na farmách, které se do projektu přihlásily, proběhl „Den otevřených vrátek“, během kterého měli farmáři možnost prezentovat svoji výrobu a produkci. Zájem široké veřejnosti předčil všechna očekávání, protože návštěvnost akcí se pohybovala od pěti set do tisíce lidí.

Za velký přínos projektu považuje MZe i to, že na pořádající farmě dostávají bezplatně možnost prezentace formou Farmářského trhu i sedláci z blízkého okolí a návštěvníci tak odcházejí z akcí nejen s bohatým nákupem kvalitních potravin, ale hlavně také s kontakty na farmáře, ke kterým si mohou pro výrobky v budoucnu dojíždět. Farmáři tak navázali řadu nových kontaktů se svými potenciálními zákazníky a naopak návštěvníci prožili příjemný den plný her pro děti, soutěží, a ochutnávek kvalitních potravin.

Po velmi úspěšném ročníku 2015 hledá Ministerstvo zemědělství dalších třináct farem, které se budou chtít do projektu zapojit.

Informace a fotogalerie z minulého ročníku projektu najdete na www.poznejsvehofarmare.cz

zdroj: Ministerstvo zemědělství ČR »