KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

SZPI provedla kontrolu bezpečnosti a jakosti potravinových balíčků pro žáky základních škol

24/11/15
Kateřina Patočková

SZPI provedla kontrolu bezpečnosti a jakosti potravinových balíčků pro žáky základních škol 20. 11. 2015 –  Státní zemědělská a potravinářská inspekce provedla krátkou, cílenou kontrolní akci zaměřenou na bezpečnost a jakost ovoce, zeleniny a dalších potravin, které jsou dodávány jako součásti balíčků do základních škol v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“. „Ovoce a […]

SZPI provedla kontrolu bezpečnosti a jakosti potravinových balíčků pro žáky základních škol

20. 11. 2015 –  Státní zemědělská a potravinářská inspekce provedla krátkou, cílenou kontrolní akci zaměřenou na bezpečnost a jakost ovoce, zeleniny a dalších potravin, které jsou dodávány jako součásti balíčků do základních škol v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“.

„Ovoce a zelenina do škol“ je projektem Evropské unie, který má za cíl podpořit zdravé stravovací návyky dětí a zvýšit spotřebu ovoce a zeleniny.
Cílem akce byla kromě kontroly jakosti a bezpečnosti také nutnost dohlédnout na dodržení správné hygieny při balení, přepravě a distribuci potravin. Kontroly proběhly u vybraných dodavatelů, kteří své produkty dodávají největšímu počtu žáků prvního stupně základních škol.
Mimo jiné bylo odebráno 14 vzorků (1 vzorek nápoje, 1 vzorek zpracované zeleniny, 3 vzorky čerstvé zeleniny a 9 vzorků čerstvého ovoce) a všechny byly vyhovující. Dosažené výsledky tak ukazují na uspokojivou kvalitu dodávaných potravin.  
 
Zpracoval: Mgr. Radoslav Pospíchal

zdroj: Státní zemědělská a potravinářská inspekce »

Zařazeno v Potravinářství