KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

SZPI zadržela zásilku sušených fíků s nebezpečným aflatoxinem

24/11/15
Kateřina Patočková

SZPI zadržela zásilku sušených fíků s nebezpečným aflatoxinem 18. 11. 2015 –  Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve spolupráci s Celním úřadem pro Středočeský kraj, pracoviště v Rudné nevpustila na trh zásilku zdraví nebezpečné potraviny: Sušené fíky (Turkish Figs with rice flour), původem z Turecka. Jednalo se o zásilku o celkové hmotnosti 4235 kg, […]

SZPI zadržela zásilku sušených fíků s nebezpečným aflatoxinem

18. 11. 2015 –  Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve spolupráci s Celním úřadem pro Středočeský kraj, pracoviště v Rudné nevpustila na trh zásilku zdraví nebezpečné potraviny: Sušené fíky (Turkish Figs with rice flour), původem z Turecka.

Jednalo se o zásilku o celkové hmotnosti 4235 kg, u které laboratorní analýza prokázala přítomnost nebezpečného aflatoxinu B1 v množství 18,49 μg/kg, přičemž povolený limit je 6,0 μg/kg.
Výrobcem a vývozcem byla společnost K.F.C. Gida Tekstil Sanayi Ithalat Ihracat Yatirim A.S., Canakkale Yolu, 3. Km. Menemen – Izmir – Turkey.
Na základě laboratorních výsledků nebyla předmětná zásilka propuštěna do volného oběhu a potravina se nedostala na trh v ČR.

 

Zpracoval: Mgr. Radoslav Pospíchal – zástupce tiskového mluvčího

zdroj: Státní zemědělská a potravinářská inspekce »

Zařazeno v Potravinářství