KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

SZPI nařídila nápravu značení některých výrobků značky Opavia

02/12/15
Kateřina Patočková

SZPI nařídila nápravu značení některých výrobků značky Opavia 24. 11. 2015 –  Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) se zabývala neodpovídajícími a nedostatečnými informacemi na obalech některých výrobků značky Opavia a nařídila společnosti Mondelez Czech Republic s.r.o. jejich přeznačení. SZPI nařídila společnosti Mondelez Czech Republic, aby zajistila na obalech potravin značky Opavia nevyráběných v České […]

SZPI nařídila nápravu značení některých výrobků značky Opavia

24. 11. 2015 –  Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) se zabývala neodpovídajícími a nedostatečnými informacemi na obalech některých výrobků značky Opavia a nařídila společnosti Mondelez Czech Republic s.r.o. jejich přeznačení.

SZPI nařídila společnosti Mondelez Czech Republic, aby zajistila na obalech potravin značky Opavia nevyráběných v České republice uvedení země původu. Jedná se o následující výrobky: Piškoty, BeBe Rodinné, Brumík, Disko, Zlaté Mini Polomáčené, Zlaté kolečka a Zlaté sušenky. Aktuálně je na těchto výrobcích uvedeno „Prodávající: Mondelez Czech Republic s.r.o., Karolínská 661/4, 18600 Praha, Česká republika“.

Uvedení údaje o prodávajícím není údajem o zemi původu a ve spojení se značkou Opavia, která se tradičně váže k výrobnímu závodu v Opavě, se může jednat o informace, které mohou spotřebitele vést k závěru, že se jedná o výrobek původem z ČR.

Země původu není u sortimentu cukrovinek povinný údaj, výjimku představují případy, kdy ostatní informace na obalu potraviny by mohly být pro spotřebitele zavádějící právě ohledně země původu. K přesunu výroby piškotů ze závodu Opavia do zahraničí došlo v průběhu roku 2015.

Opatření se týká produktů vyrobených po 31. 3. 2016. S kontrolovanou osobou inspekce zahájí správní řízení o uložení sankce.

Zpracoval: Mgr. Pavel Kopřiva – tiskový mluvčí, tel.: +420 542 426 633

 

zdroj: Státní zemědělská a potravinářská inspekce »

Zařazeno v Potravinářství