KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

Na pultech obchodů se objeví dvanáct nově oceněných výrobků značkou KLASA

13/05/16
Kateřina Patočková

Na pultech obchodů se objeví dvanáct nově oceněných výrobků značkou KLASA Praha, 12. května 2016 – Řady producentů se rozrostly o společnosti MEDIATE, Masokombinát Polička a VIZARD. Nově ocenění výrobci uspěli s bylinkovým čajem, vynikajícími masnými výrobky a tradičním medovým dortem. Také dříve ocenění výrobci rozšířili své portfolio o další kvalitní produkty s garancí značky […]

Na pultech obchodů se objeví dvanáct nově oceněných výrobků značkou KLASA

Praha, 12. května 2016 – Řady producentů se rozrostly o společnosti MEDIATE, Masokombinát Polička a VIZARD. Nově ocenění výrobci uspěli s bylinkovým čajem, vynikajícími masnými výrobky a tradičním medovým dortem. Také dříve ocenění výrobci rozšířili své portfolio o další kvalitní produkty s garancí značky KLASA. Společnost EKOFRUKT připojila praktická krájená jablka a POEX Velké Meziříčí bezlepkové Crispy flakes se skořicí.
Producent i BIOGENA CB a PINKO potěší především děti vynikajícím čajem a zmrzlinou. V současné době je značkou KLASA oceněno 1077 výrobků od 219 producentů.

Nově oceněnými výrobky jsou:

Apotheke bylinný čaj Ostropestřec
Výrobce: MEDIATE s.r.o.
Oceněný bylinný čaj Apotheke Ostropestřec obsahuje zpracovaná semena této výjimečné byliny pocházející od regionálního pěstitele s letitou zkušeností s pěstováním léčivých rostlin. Ostropestřec podporuje přirozené zažívání a má příznivý vliv na pročištění organismu.
Společnost MEDIATE byla založena v roce 1996 a patří v současnosti mezi přední české výrobce bylinných čajů a doplňků stravy. Na spotřebním trhu vystupuje pod obchodní značkou Apotheke.
Čajové směsi připravuje zejména dle vlastních originálních receptur a ze surovin s doložitelným původem.

Twiggy – krájená jablka
Výrobce: EKOFRUKT Slaný, spol. s r.o.
Twiggy – krájená jablka jsou na našem trhu novinkou. Díky praktickému balení jsou vhodnou svačinou pro děti i dospělé. Jablka obsahují důležité antioxidanty a jsou ideálním volbou, jak se posilnit během dne.
EKOFRUKT Slaný je ovocnářsko-potravinářská firma navazující na tradice pěstování ovoce na Slánsku a nyní patří k významným pěstitelům ovoce v České republice. Pro výrobu jablečných produktů využívá ovoce z vlastních sadů.

Šunka nejvyšší jakosti, Játrová cihla DELIKATES, Papriková klobása EXTRA, Klobása EXTRA
Výrobce: Masokombinát Polička a.s.
Všechny čtyři oceněné výrobky mají vynikající chuť, vysoký podíl masa a neobsahují lepek. Předností Šunky nejvyšší jakosti je vyvážená a lahodná chuť, na skusu v tenkých plátcích vyniká křehkostí. Oceněná Játrová cihla DELIKATES má, díky velkému podílu ruční práce při její výrobě, originální a typický vzhled. Klobásy EXTRA patří mezi prémiové výrobky společnosti. Papriková klobása EXTRA se odlišuje především svou lehce pikantní chutí a paprikově červenou barvou.
Masokombinát Polička patří mezi největší dodavatele hovězího masa v České republice. Firma se pyšní řadou ocenění i na mezinárodní úrovni.

Crispy flakes se skořicí
Výrobce: POEX Velké Meziříčí, a.s.
Oceněné křehké lupínky se skořicí jsou výjimečné vyvážením jednotlivých chutí. Lupínky mají širší spektrum využití, jsou vhodné jako vydatná snídaně, praktická svačinka do školy, na cesty či do práce. Crispy flakes se skořicí mohou vhodně doplnit náš stůl s pohoštěním a navíc tento výrobek rozšiřuje malý výběr bezlepkových cereálií na našem trhu.
Společnost POEX Velké Meziříčí je největším výrobcem dražovaných produktů ve vysoce kvalitní čokoládě. Zaměřuje se také na prodej ořechů, sušeného ovoce a semen, produkci extrudovaných výrobků a instantních kaší.

Medovník Original Classic
Výrobce: VIZARD s.r.o.
Oceněný dort, vyráběný ručně podle tradiční staroslovanské receptury, je k dostání ve čtyřech velikostních provedeních. Za 20 let své existence si získal své zákazníky především díky své neměnné kvalitě a chuti.
Společnost VIZARD byla založena v roce 1996. Za celou dobu si ponechala ráz rodinné firmy a zabývá se výrobou cukrářských produktů, především Medovníku Original. Po úspěšném pokrytí trhu v České a Slovenské republice se firma intenzivně věnuje rozvoji zahraničního obchodu.

Mr. Ňousek Dětský ovocný čaj, Mr. Ňousek Dětský bylinný čaj
Výrobce: BIOGENA CB spol. s r.o.
Oceněné výrobky Mr. Ňousek splňují ty nejvyšší nároky na pitný režim dětí od ukončeného 9. měsíce věku. Čaje jsou vyráběny dle originální receptury s jemným a vyváženým složením. Výrobky byly notifikovány jako doplňky stravy, posouzené Státním zdravotním ústavem.
Biogena CB je českou společností specializující se na výrobu prémiových ovocných a bylinných čajů, kde se snoubí vysoká kvalita spolu s pestrou a harmonickou chutí. V portfoliu jsou zastoupeny též bylinné koupele a dárkové kazety.

Zmrzlina kopečková smetana jahoda, Zmrzlina kopečková smetana borůvka
Výrobce: PINKO a.s.
Oceněné výrobky Kopečková zmrzlina smetana jahoda a smetana borůvka jsou výsledkem pečlivého výběru těch nejkvalitnějších surovin. Smetanová zmrzlina v kombinaci s ovocným sorbetem dává výrobku lehkou, lahodnou a svěží chuť.
Společnost PINKO byla založena v roce 1991. Portfolio společnosti zahrnuje širokou škálu produktů. Vyrábí zmrzliny pod vlastní značkou, ale
i v privátních obalech. U veškerých výrobků je kladen důraz na jejich kvalitu, ke které přispívají i kontroly ve vlastní laboratoři.

Vladimíra Nováková
tisková mluvčí SZIF

Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky. Logo KLASA slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu při rozeznání výjimečně kvalitních produktů v porovnání s běžně dostupnými potravinami. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech celkem 1077 produktů od 219 českých a moravských výrobců. Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů jsou dostupné na stránkách www.eklasa.cz.

zdroj: Státní zemědělský intervenční fond »

Zařazeno v Potravinářství