KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

Metodická příručka pro přímé platby pro rok 2017

03/08/17
Kateřina Patočková

Metodická příručka pro přímé platby pro rok 2017 31.3.2017 – Zemědělské veřejnosti je k dispozici Metodická příručka pro přímé platby pro rok 2017 (ke stažení níže). Cílem materiálu je komplexně shrnout podmínky poskytování přímých plateb včetně změn pro rok 2017 a srozumitelně o nich informovat. Potřeba takovéto příručky vyplývá ze skutečnosti zohlednit zkušenosti z již […]

Metodická příručka pro přímé platby pro rok 2017

31.3.2017 – Zemědělské veřejnosti je k dispozici Metodická příručka pro přímé platby pro rok 2017 (ke stažení níže). Cílem materiálu je komplexně shrnout podmínky poskytování přímých plateb včetně změn pro rok 2017 a srozumitelně o nich informovat.

Potřeba takovéto příručky vyplývá ze skutečnosti zohlednit zkušenosti z již druhého roku implementace nových pravidel v oblasti přímých plateb a s tím souvisejících poznatků z příjmu žádostí, z administrace těchto žádostí a z provedených kontrol. Předkládaná metodická příručka dále reaguje na novelu nařízení vlády pro přímé platby, na nové či upravené podmínky stanovené v příslušných přímo aplikovatelných evropských předpisech a rovněž na pracovní výklady a doporučení Evropské komise.

Příručka stejně jako v posledních dvou letech zahrnuje jednotlivé oblasti přímých plateb, tedy aktivního zemědělce, jednotnou platbu na plochu, platbu pro zemědělce dodržující zemědělské postupy příznivé pro klima a životní prostředí (greening), jednotlivá opatření dobrovolné podpory vázané na produkci a platbu pro mladé zemědělce.

Příručka má metodický charakter. Proto ačkoliv zahrnuje a vykládá ustanovení výše uvedených právních norem, právní nárok lze odvozovat pouze z těchto právních norem a nikoli z textu této příručky.

Metodická příručka PP pro rok 2017 – odkaz na tuto verzi zaslaný eAGRI Bulletin – Novinky z portálu MZe dne 19. 7. 2017 (PDF, 1132 KB)

Metodická příručka PP pro rok 2017 (PDF, 1015 KB)

zdroj: Ministerstvo zemědělství ČR »

 

Zařazeno v Nezařazené