KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

Regionální potravina Jihomoravského kraje na Slavnostech okurek ve Znojmě

01/08/17
Ing. Eva Chromečková

pátek 4. 8. 2017, Masarykovo náměstí,  Znojmo

 

       

Prezentace, ochutnávka a prodej vítězných výrobků potravinářských soutěží

Regionální potravina Jihomoravského kraje a ZLATÁ Chuť jižní Moravy 2017

Slavnosti okurek, Masarykovo náměstí, Znojmo

4. 8. 2017

Znojmo zaplní začátkem srpna okurky v nejrůznějších podobách. Další ročník Slavností okurek nabídne řemeslný jarmark, trhy se zeleninou i okurkové speciality. K poslechu zahraje flašinetář, připraveny budou atrakce, dětská představení a také tématické soutěže.

Tentokrát budou Slavnosti okurek bohatší o prezentaci letošních výsledků potravinářských soutěží v Jihomoravském kraji – Regionální potravina Jihomoravského kraje a ZLATÁ Chuť jižní Moravy 2017. Na stánku Regionální potraviny získají návštěvníci informace o soutěžích samotných, zjistí, který výrobek byl nejúspěšnější ve své kategorii a současně budou moci výrobky ochutnat i zakoupit. Tým zkušených promotérů z Regionální agrární komory Jihomoravského kraje poskytne všem zájemcům potřebné informace. Navštivte stánek Regionální potraviny a ochutnejte to nejlepší z jižní Moravy! k ochutnání bude připravena Farmářská slanina od firmy HADAČ a ZAPLETAL, s.r.o., Paštika Pečínková od pana Fridricha z Němčiček, Kozí sýr pařený přírodní od paní Michaly Zdrubecké z Karolína, Kozí jogurtové mléko paní Evy Sedlákové ze Šošůvky, z pekařských výrobků to bude Zelná pochoutka od pekařství Křižák, s.r.o., nápoje zastoupí pivo Pacholek-polotmavý ležák 12 Vesnického pivovaru OHRADA z Vísek u Letovic a k ochutnání bude bylinný čaj firmy Sonnentor s.ro. z Čejkovic, Tady roste radost.

Slavnosti okurek nabídnou i Soutěž o nejlepší zavařenou okurku, ochutnávky okurek, speciální okurkové pokrmy, kulturní program, dětská představení, tradiční jarmark a znojemské kapely.

Okurky budou hrát hlavní roli na Masarykově náměstí. Trh s čerstvou i zavařovanou zeleninou doplní okurkové speciality. Přední znojemské restaurace chystají speciální okurkové menu, které budou moci zájemci ochutnávat přímo u stánků na náměstí. Další restaurace nabídnou okurkové delikatesy ve svých provozovnách.

K vidění bude rovněž gastro show, bude se soutěžit o nejlepší okurkové recepty a těšit se můžete i na bohatý hudební doprovodný program, řemeslné stánky a atrakce pro děti.

Slavnosti okurek – plakát