KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

Jihomoravský kraj předá ocenění Regionální potravina 2017 svým vítězům

05/09/17
Kateřina Patočková

Jihomoravský kraj předá ocenění Regionální potravina 2017 svým vítězům Břeclav, 31. srpna 2017 – Všichni výrobci, kteří letos uspěli v soutěži o logo Regionální potravina v Jihomoravském kraji, si svá ocenění převezmou už pozítří na Jihomoravských krajských dožínkách. Jaká byla letošní konkurence? V regionu se o značku ucházelo 167 produktů od 47 výrobců. Soutěžilo se […]

Jihomoravský kraj předá ocenění Regionální potravina 2017 svým vítězům

Břeclav, 31. srpna 2017 – Všichni výrobci, kteří letos uspěli v soutěži o logo Regionální potravina v Jihomoravském kraji, si svá ocenění převezmou už pozítří na Jihomoravských krajských dožínkách. Jaká byla letošní konkurence? V regionu se o značku ucházelo 167 produktů od 47 výrobců. Soutěžilo se v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení měly pekařské výrobky včetně těstovin. Oceněno bylo devět nových přírůstků výjimečné kvality.

V sobotu 2. září 2017 se v areálu pod břeclavským zámkem uskuteční Jihomoravské dožínky 2017, které zde pořádá Jihomoravský kraj. Krajský svátek sklizně u příležitosti ukončení žní se posledních několik let konal v centru Brna. Pro nadcházející ročníky se pořadatelé rozhodli uspořádat jej v dalších centrech jižní Moravy, letošní volba padla právě na Břeclav. Návštěvníci mohou dokonce dorazit historickým vlakem, který pojede dvakrát denně trasu Brno – Břeclav a zpět.

 „Součástí akce bude dožínkový jarmark pod zámkem, průvod od domu kultury, duchovní poděkování za úrodu, prezentovat se budou i folklorní soubory, zemědělci, chovatelé nebo vinaři. Program začne v sobotu v 9 hodin a završí jej večerní koncert," uvedl zastupitel Břeclavi a Jihomoravského kraje Milan Vojta.

Ocenění Regionální potravina předá v rámci slavností úspěšným výrobcům Jindřich Fialka, ředitel Odboru potravinářského Ministerstva zemědělství a za SZIF ředitel Regionální odboru Brno Václav Říha.

Výrobky hodnotila šestnáctičlenná komise tvořená zástupci Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR.

Krajské soutěže přinášejí lahodnou úrodu už poosmé. Ocenění Regionální potravina získávají nejkvalitnější zemědělské nebo potravinářské výrobky. Přívlastek regionální se v případě oceněných potravin zúročí hned několikrát. Především se jedná o produkt vyrobený v konkrétním regionu, což je základní podmínka soutěže. Zároveň i podíl místních surovin je stanoven nejméně na 70 procent, hlavní surovina přitom musí být stoprocentně tuzemského původu. Výrobky tím mají pevnou vazbu k regionu, například se může jednat o krajové speciality.

Značku Regionální potravina Jihomoravského kraje 2017 si odnesou tyto produkty:

 

Kategorie:

Výrobek a výrobce:

 

Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas

FARMÁŘSKÁ SLANINA

HADAČ A ZAPLETAL, s.r.o.

 

Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy

PAŠTIKA PEČÍNKOVÁ

E-JÍDLO.CZ, s.r.o.

 

Sýry včetně tvarohu

KOZÍ SÝR PAŘENÝ PŘÍRODNÍ

MICHALA ZDRUBECKÁ

 

Mléčné výrobky ostatní

KOZÍ JOGURTOVÉ MLÉKO “SEDLÁK“

EVA SEDLÁKOVÁ

 

Pekařské výrobky včetně těstovin

ZELNÁ POCHOUTKA

PEKAŘSTVÍ KŘIŽÁK, s.r.o.

 

Cukrářské výrobky včetně cukrovinek

ŘEZ SE ZAKYSANOU SMETANOU

ING. ZDEŇKA EYWO JANSKÁ

 

Alkoholické a nealkoholické nápoje

PACHOLEK – POLOTMAVÝ LEŽÁK 12

VESNICKÝ PIVOVAR OHRADA s.r.o.

 

Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě

ZNOJEMSKÉ MIŠPULE S VLAŠSKÝMI OŘECHY A KARAMELEM EXTRA DŽEM

ING. ZUZANA BOUDOVÁ

 

Ostatní

TADY ROSTE RADOST

SONNENTOR s.r.o.

 S

 Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Státní zemědělský intervenční fond značku spravuje. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. V současné době spotřebitelé najdou značku u 520 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

 

Vladimíra Nováková

Tisková mluvčí SZIF

zdroj: Ministerstvo zemědělství ČR »