KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

Mezinárodní agrosalon Země živitelka 2019 – podtitulem: Výzvy českého zemědělství

10/07/19

Mezinárodní agrosalón Země živitelka 2019 – s podtitulem: Výzvy českého zemědělství 01. 07. 2019 46. ročník nejnavštěvovanější zemědělské výstavy začíná ve čtvrtek 22. srpna 2019. 115 697 návštěvníků / více než 560 vystavovatelů / 15 ha výstavní plochy / více než 20 zúčastněných zemí. Nejširší nabídku většiny zemědělských oborů na jednom místě, novinky z oborů […]

Mezinárodní agrosalón Země živitelka 2019 – s podtitulem: Výzvy českého zemědělství

01. 07. 2019


46. ročník nejnavštěvovanější zemědělské výstavy začíná ve čtvrtek 22. srpna 2019.

115 697 návštěvníků / více než 560 vystavovatelů / 15 ha výstavní plochy / více než 20 zúčastněných zemí.

Nejširší nabídku většiny zemědělských oborů na jednom místě, novinky z oborů zemědělské techniky, myslivosti, včelařství, rybářství, potravinářství nebo chovu hospodářských zvířat, komplexní prezentaci zemědělství od historie po současné trendy a novinky v oblasti výzkumu, a mnoho dalšího nabízí mezinárodní agrosalón ZEMĚ ŽIVITELKA.

Země živitelka je největší a nejvýznamnější agrosalon svého typu zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku. Jednotlivé zemědělské obory jsou prezentovány napříč celým areálem, mají své pavilony a svůj vlastní program. Zemědělské technice je věnována největší část areálu, jsou to zejména hlavní trasy a také pavilon Z. Na předvadišti probíhá bohatý doprovodný program, pavilon T1 patří českým výrobcům nabízejícím kvalitní české potraviny, které je možné ochutnat i zakoupit za zvýhodněné ceny. Pravidelně zde vystavují odborné organizace, zemědělské instituce a firmy, které doplňují expozice jednotlivých krajů ČR. Všechny organizace, které jsou v pavilonu T1, poskytují odborné informace veřejnosti včetně informačních materiálů.

Pravidelně probíhá Mezinárodní výstava družstevnictví, která přináší aktuální informace o výrobním a spotřebním družstevnictví, podnikání zemědělských nebo odbytových družstev a prezentace úspěšných družstevních podniků s širokým sortimentem kvalitních výrobků.

Nedílnou součástí Země živitelky je soutěž o nejlepší vystavený exponát Zlatý klas, která probíhá pod odbornou garancí Ministerstva zemědělství ČR. Soutěž Zlatý klas se stala za dobu své existence prestižní záležitostí a výrobci oceněných produktů tuto soutěž považují za významný přínos pro prezentaci a publicitu svých výrobků.

Po celou dobu Země živitelky probíhají odborné semináře, programy i bohatý doprovodný program, předprodej vstupenek je přes distribuční síť TICKETSTREAM.

Zdroj a více informací: https://www.zemezivitelka.cz/