KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

Velikonoční přání prezidenta AK ČR členům

10/04/20

Velikonoční přání prezidenta AK ČR členům

Velikonoční přání prezidenta AK ČR členům

09. 04. 2020


Jaro patří mezi jedno z nejkrásnějších ročních období a velikonoční svátky jsou nejkrásnějším svátkem jara. Je to svátek, který je symbolem znovuzrození, symbolem života a plodnosti. Je to období, ve kterém se příroda probouzí. A my zemědělci toto období vnímáme, díky své profesi, ještě silněji než všichni ostatní.

Velikonoční svátky jsou zároveň i svátky pokoje a naděje. Svátky, kdy se navštěvují rodiny, kdy máme více času jeden pro druhého. Svátky, během nichž se setkáváme s přáteli a známými, ale mnozí trávíme více času v přírodě.

Tento rok jsou velikonoční svátky jiné, nikdy takové nebyly a věřím, že už nikdy ani takové nebudou. Už více než měsíc bojujeme s neviditelným nepřítelem. Jsem rád, že se vládě daří zvládat situaci a postupně se začínají uvolňovat přijatá opatření. Přesto vás všechny prosím, abyste situaci nepodceňovali a nadále dodržovali všechna stanovená pravidla, abychom se co nejdříve mohli všichni vrátit do normálního způsobu života.

Děkuji vám, že i v této náročné době usilovně pracujete, staráte se o půdu, o zvířata, zajišťujete výrobu, zpracování a následné zásobování potravinami tak, aby občané naší krásné země, nepocítili v tomto směru problémy. Věřte mi, že děláme všechno proto, aby si lidé více vážili vaši práce, práce zemědělců a potravinářů. Věřte, že děláme vše, abychom zajistili to, co nyní nejvíce potřebujete, a děkujeme za vaši důvěru.

Vážení členové, milé dámy a pánové, přeji vám jménem svým a jménem vedení Agrární komory ČR, abyste letošní Velikonoce strávili odpočinkem se svými nejbližšími a abyste načerpali síly do dalšího období.

Přeji vám pevné zdraví.

Ing. Zdeněk Jandejsek, CSc.

Zařazeno v Aktuality