KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

Na krajských dožínkách v Hodoníně můžete ochutnat oceněné regionální potraviny

15/08/20
Ing. Eva Chromečková

neděle 30. 8. 2020, od 10:00 hodin, dožínkový jarmark, prezentace a ochutnávka oceněných výrobků s jejich prodejem

   

Prezentace, ochutnávka a prodej vítězných výrobků potravinářských soutěží

Regionální potravina Jihomoravského kraje a ZLATÁ Chuť jižní Moravy 2020

Dožínkový jarmark, Masarykovo náměstí, Hodonín 

neděle 30. 8. 2020

Jihomoravské dožínky, které symbolizují konec žní a oslavu úrody, se uskuteční v neděli 30. srpna 2020 v Hodoníně. Partnery akce jsou město Hodonín, Dům kultury Hodonín, Regionální agrární komora Jihomoravského kraje, Okresní agrární komora Hodonín a Asociace soukromého zemědělství okresu Hodonín. Cílem samotných dožínek je stejně jako každý rok poděkovat zemědělcům za jejich práci, zviditelnit jihomoravské zemědělství a jeho kvalitní produkty.

Navštivte dožínkovou tržnici v Hodoníně a ve stánku Regionální potravina Jihomoravského kraje ochutnejte výrobky oceněné značkou Regionální potravina Jihomoravského kraje a ZLATÁ Chuť jižní Moravy. Oceněné výrobky zde můžete zakoupit.

Ve stánku Regionální potravina můžete ochutnat to nejlepší z jižní Moravy: vynikající Uzený špek z boků pana Bedřicha Vlacha z Bučovic, Paštiku Švestkovou s Rumem a tymiánem z Paštikárny v Němčičkách od pana Jiřího Fridricha Slaninádu a Svatojánské ořechy od brněnské firmy Chuť Moravy s.r.o.  Benešovský chléb od firmy DOPES, s.r.o. V nabídce budou i výrobky oceněné značkou Regionální potravina Jihomoravského kraje z Kozí farmy paní Evy Sedlákové – kozí mléko „SEDLÁK“ a nabídku mléčných výrobků doplní oceněný výrobek paní Markéty Palánové, Kozí sýr přírodní dlouho zrající. V kategorii alkoholické a nealkoholické nápoje budeme nabízet oceněný Jablečný mošt Rubín společnosti ZEAS Lysice, a.s. Pekařství Křižák s.r.o. ve svém stánku nabídne hned dva oceněné výrobky – Lokše s makovo-povidlovou náplní a Zelnou pochoutku.

Většinu oceněných výrobků můžete ochutnat i zakoupit u samotných výrobců, kteří budou mít svoje vlastní stánky na dožínkové tržnici.

Přijďte do stánku Regionální potravina a ochutnejte to nejlepší z jižní Moravy!

Zařazeno v Nezařazené