KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

Potraviny oceněné značkou Regionální potravina na Ovčáckých slavnostech ve Zlobici

06/08/20
Ing. Eva Chromečková

Sobota 15. 8. 2020, Zlobice u Malhostovic, Ovenálie, prezentace, ochutnávka a prodej regionálních potravin

Prezentace, ochutnávka a prodej vítězných výrobků potravinářských soutěží

Regionální potravina Jihomoravského kraje a ZLATÁ Chuť jižní Moravy 2020

OVENÁLIE, Zlobice 

sobota 15. 8. 2020

Ovčácké slavnosti OVENÁLIE Zlobice 2019 jsou určeny pro širokou veřejnost a pro chovatele ovcí a koz. OVENÁLIE se uskuteční za účasti významných hostů a nabídnou návštěvníkům výstavu zvířat a zemědělské techniky, soutěže a ukázky, nabídky produktů a výrobků v příjemném prostředí přírodního areálu Zlobice.V areálu Zlobice v katastru obce Malhostovice se uskuteční již devatenáctá celostátní výstava ovcí a koz, kterou organizuje Svaz chovatelů ovcí a koz z.s. ve spolupráci se společností OVEKO a.s. Na výstavě se představí většina chovaných plemen ovcí a koz v ČR.

Prezentovat se zde budou samotní výrobci – z Farmy Amálka paní Michaly Zdrubecké z Rájce-Jestřebí – můžete ochutnat a zakoupit kozí sýr přírodní a ovčí jogurt. Zástupce pekařské kategorie firma Pekařství Křižák z Klobouk u Brna představí oceněný výrobek  – Bramborové lokše s makovo-povidlovou náplní a Zelnou pochoutku.

Ve stánku Regionální potravina můžete ochutnat to nejlepší z jižní Moravy: vynikající Uzený špek z boků pana Bedřicha Vlacha z Bučovic, Paštiku Švestkovou s Rumem a tymiánem z Paštikárny v Němčičkách od pana Jiřího Fridricha Slaninádu a Svatojánské ořechy od brněnské firmy Chuť Moravy s.r.o.  Benešovský chléb od firmy DOPES, s.r.o. V nabídce budou i výrobky oceněné značkou Regionální potravina Jihomoravského kraje z Kozí farmy paní Evy Sedlákové – kozí mléko „SEDLÁK“ a nabídku mléčných výrobků doplní oceněný výrobek paní Markéty Palánové, Kozí sýr přírodní dlouho zrající. V kategorii alkoholické a nealkoholické nápoje budeme nabízet oceněný Jablečný mošt Rubín společnosti ZEAS Lysice, a.s.

Přijďte do stánku Regionální potravina a ochutnejte to nejlepší z jižní Moravy!