KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

Regionální potravina Jihomoravského kraje na Farmářském trhu v Blansku

31/08/20
Ing. Eva Chromečková

čtvrtek 10. 9. 2020, od 8:00 hodin, farmářský trh, prezentace a ochutnávka oceněných výrobků s jejich prodejem

   

Prezentace, ochutnávka a prodej vítězných výrobků potravinářských soutěží

Regionální potravina Jihomoravského kraje a ZLATÁ Chuť jižní Moravy 2020

Farmářské trhy, náměstí Republiky, Blansko

čtvrtek 10. 9. 2020

Přijďte si nakoupit produkty a výrobky od pěstitelů a farmářů z místního regionu na farmářské trhy do Blanska. Prodejci nabízí ovoce, zeleninu, sýry, mléko a mléčné výrobky, vejce, med, koření, uzeniny, víno a další kvalitní výrobky. Tentokrát máte možnost na stánku Regionální potravina ochutnat a zakoupit výrobky, oceněné značkou „Regionální potravina Jihomoravského kraje“.

Prezentovat se zde budou samotní výrobci – z Farmy Amálka paní Michaly Zdrubecké z Rájce-Jestřebí – můžete ochutnat a zakoupit kozí sýr přírodní a ovčí jogurt. Zástupce pekařské kategorie firma Pekařství Křižák z Klobouk u Brna představí oceněný výrobek  – Bramborové lokše s makovo-povidlovou náplní a Zelnou pochoutku.

Ve stánku Regionální potravina můžete ochutnat to nejlepší z jižní Moravy: vynikající Uzený špek z boků pana Bedřicha Vlacha z Bučovic, Paštiku Švestkovou s Rumem a tymiánem z Paštikárny v Němčičkách od pana Jiřího Fridricha Slaninádu a Svatojánské ořechy od brněnské firmy Chuť Moravy s.r.o.  Benešovský chléb od firmy DOPES, s.r.o. V nabídce budou i výrobky oceněné značkou Regionální potravina Jihomoravského kraje z Kozí farmy paní Evy Sedlákové – kozí mléko „SEDLÁK“ a nabídku mléčných výrobků doplní oceněný výrobek paní Markéty Palánové, Kozí sýr přírodní dlouho zrající. V kategorii alkoholické a nealkoholické nápoje budeme nabízet oceněný Jablečný mošt Rubín společnosti ZEAS Lysice, a.s.

Přijďte do stánku Regionální potravina a ochutnejte to nejlepší z jižní Moravy!