KIS Jihomoravský kraj
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Jihomoravského kraje

Atraktivní pohled na naši zemi přináší Česko v číslech – 2021

27/12/21

Vychází aktualizované vydání publikace Česko v číslech, která formou přehledných infografik přináší srozumitelný a atraktivní pohled na statistické údaje o České republice.

Atraktivní pohled na naši zemi přináší Česko v číslech – 2021

21. prosince 2021

Vychází aktualizované vydání publikace Česko v číslech, která formou přehledných infografik přináší srozumitelný a atraktivní pohled na statistické údaje o České republice. Je ideální pomůckou pro odbornou i laickou veřejnost a uživatelé si ji mohou zdarma stáhnout na webu ČSÚ.

„Publikace přináší populární formou popsaný současný stav Česka a ukazuje, jak je možné s čísly pracovat a co nám mohou statistická data ukázat. Je tak vhodným pomocníkem nejen pro odbornou, ale i širší laickou veřejnost,“ říká Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu. Uvnitř publikace na čtenáře čeká výběr statistických dat o demografickém, sociálním i ekonomickém vývoji naší země, a to především v dlouhodobých časových řadách (pokud je takové srovnání možné).

Letošní vydání volně navazuje na to předchozí z roku 2019. Publikace se představuje v novém formátu a v aktualizované grafické úpravě ve formě poutavých infografik doplněných kartogramy. Přináší celkem 28 skupin statistik – vedle monotematických okruhů, jako jsou např. obyvatelstvo, mzdy, zemědělství nebo cestovní ruch, zde čtenář nalezne také souhrnné porovnání krajů a samozřejmě nechybí ani mezinárodní srovnání. Pro dokreslení jsou jednotlivé části doplněny metodickými komentáři a zajímavostmi. Pro čtenáře, kteří potřebují podrobnější údaje, jsou v jednotlivých oblastech připojeny odkazy přímo do datových zdrojů Českého statistického úřadu, které jsou pravidelně aktualizovány.

 

Jan Cieslar
tiskový mluvčí ČSÚ
jan.cieslar@czso.cz | Twitter @statistickyurad

Soubor ke stažení